Zajęcia w klubach fitness?! TAK!!

Wybór zajęć w klubach fitness jest ogromny - od statycznych ćwiczeń  przez zajęcia choreograficzne z ćwiczeniami wzmacniającymi do tanecznych szaleństw rodem z dyskotekowego parkietu.

Zajęcia aerobowe można podzielić najogólniej na wytrzymałościowe, kształtująco-wzmacniające, rozciągające oraz stricte taneczne.
Zajęcia wytrzymałościowe - kształtują wydolność układu sercowo-naczyniowego, oddechowego, pomagają zwiększć pojemność płuc i jednocześnie prowadzą do spalania tkanki tłuszczowej. Należą do nich zajęcia: aerobik, step, body workout, dance aerobik oraz większość zajęć tanecznych (np. hip-hop, street jazz, salsa), zajęcia cycling (spinning) o średniej intensywności (first class, midle class, fat burn, senior lass), zajęcia outside (marsze, marszobiegi, nordic walking) oraz ćwiczenia na maszynach cardio z odpowiednio dobranym programem treningowym.
Zajęcia kształtująco-wzmacniające - czyli zwiększające siłę poszczególnych grup mięśniowych, modelujące sylwetkę, ujędrniające i rzeźbiące ciało. Należą do nich: abs, push&pump, body step, body ball, easy line, ćwiczenia na maszynach wzmacniających.
Zajęcia rozciągające - poprawiające gibkość, elastyczność mięśni, zwiększające ruchomość stawów. Są to: stretching, joga, pilates (choć w dwóch ostatnich przypadkach w dużym stopniu wzmacnia się też mięśnie).
Tekst zaczerpnięty z  aktywni
Przykładowe zajęcia - opis:)

PORT DE BRAS-towarzyszy spokojna, relaksująca muzyka. Istota tego treningu polega na wykonywaniu perfekcyjnych ruchów, zachowując przy tym zasady choreografii. To taniec połączony z elementami baletu, któremu powinna towarzyszyć harmonia i skupienie. Na takie zajęcia może chodzić właściwie każdy bez względu na wiek, wagę, czy poziom kondycji. Z racji, że jest to połączenie baletu, jogi, pilatesu i balansu, możesz liczyć na ciekawe efekty takiego treningu. Osiągniesz smukłość, jędrność ciała, zaczniesz kontrolować swoje ciało, a może nawet osiągniesz wewnętrzną harmonię. To jedne z niewielu zajęć fitnessowych, gdzie dużą wagę przywiązuje się do płynnych ruchów rąk. Dzięki PortDeBras® nauczysz się elegancji i gracji, jak po zajęciach baletowych. Ćwiczenia nie wymagają specjalnego obuwia, ponieważ wykonywane są na boso.
Tekst zaczerpnięty z http://www.nasalony.pl


INDOOR WALKING-
Jeśli marzysz o doskonałej kondycji i odrobinie zabawy postaw na Indoor Walking – nowość, która pojawiła się na włoskim rynku i od razu zdobyła rzesze fanek. Ciekawa nazwa… i bynajmniej nie ma nic wspólnego z ptactwem hodowlanym w naszych gospodarstwach :)
Urządzenie to jest niezwykle funkcjonalne, nowoczesne i można wykonywać na nim ćwiczenia w różnym tempie. To forma treningu, który idealnie nadaje się dla każdej grupy wiekowej i nie powoduje zbytniego obciążenia wysiłkiem fizycznym. Taką formę ćwiczeń poleca się osobom potrzebującym w prosty i dość szybki sposób nabrać kondycji oraz zrzucić trochę kilogramów. Dzięki niemu można też przygotować się do intensywnego treningu lub wspomóc rehabilitację medyczno – sportową.
Na czym więc polega fenomen tego urządzenia?
Otóż ćwiczenia polegają na spacerowaniu po specjalnych, wąskich bieżniach. Cały sekret walkerów tkwi w ich nietypowym położeniu, które są uniesione lekko do góry i są dość wąskie, dzięki czemu są imitacją górskich wędrówek. Samo schodzenie z bieżni do boku można porównać do chodzenia po zboczach górek lub stepów. Jest to absolutna nowość na rynku fitness i warto spróbować, ponieważ ten rodzaj sportu w znacznie mniejszy sposób obciąża stawy. W klubie fitness mobilizujące jest to, że zajęcia Indoor Walking prowadzi trener i zazwyczaj ćwiczy się w grupie. Aby nie wypaść z rytmu trzeba uważać i starać się utrzymać tempo grupy. Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że treningi dostosowane są do możliwości i wieku uczestników. Indoor Walking to lepsza kondycja, zdrowie i sposób na skuteczne zredukowanie stresu!
 Tekst zaczerpnięty z http://urodaizdrowie.pl
 ZDROWY KRĘGOSŁUP- 
trening skoncentrowany na profilaktyce bólów kręgosłupa, uczeniu prawidłowej postawy ciała, wzmacnianiu osłabionych mięśni posturalnych. Poprawa wydolności mięśni brzucha, pleców i pośladków, angażuje mięśnie głębokie odpowiadające za stabilizację kręgosłupa. Poprawa ruchomości kręgosłupa, rozciąganie najważniejszych grup mięśniowych,? przykurczonych w wyniku siedzącego trybu życia/pracy. Podczas rozciągania i wzmacniania ciała wpływamy na poprawę mobilizacji kręgosłupa i stawów. Zajęcia dla wszystkich.
Tekst zaczerpnięty z  Kinetik


ZUMBA-  zainspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku.
Zumba jest bardzo innowacyjnym systemem fitness, który poprzez świetną zabawę kształtuje naszą sylwetkę, dba o naszą kondycję, a przede wszystkim napawa nas optymizmem i wprawia nas w świetne samopoczucie, które zostaje na długo, długo poza zajęciami.
Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i motywująca muzyka stwarza atmosferę świetnej imprezy i totalnie porywa nas do zabawy. Bardzo dynamiczna i ekscytująca kombinacja rytmów latynoskich i międzynarodowych, tj. merengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, taniec brzucha, cha-cha, rumba, twist.
Tekst zaczerpnięty z Zumba
Więc jak wiadomo ruch to zdrowie , zapraszam wszystkich do wstania z przed telewizora i odrobiny poruszania się może to być spacer z psem , brzuszki , przysiady a jeżeli ma ktoś więcej czasu to siłownia i kluby fitness ja odnalazłam swój klub w mojej miejscowości kinetikfitness jest w nim rodzinna atmosfera i z chęcią tam się przychodzi więc jeśli mieszkasz w Chrzanowie lub w pobliżu zapraszam serdecznie!!!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kluski na parze inaczej

Frutariańskie śniadanko

Pasztet!!!